Daniel Radcliffe → Životopis

12. února 2008 v 13:00 | Hermione |  Daniel Radcliffe

  • Daniel Radcliffe se narodil 23.července roku 1989 ve Fulhamu, v Londýně, manželům Alanovi Radcliffe (literární agent) a Marcii Gresham (castingová agentka).
  • Jeho úplně první krůčky k televizi vedly přes film. Roku 1999 ztvárnil mladého Davida Copperfielda ve stenojmenném snímku David Copperfield, snímek byl natočen podle novely Charlese Dickense. Jeho hvězdná kariéra nabrala však rychlosti až o rok později, v roce 2000, kdy byl vybrán pro roli Harryho Pottera, hlavní postavu slavného díla spisovatelky J. K. Rowling.
  • V roce 2001 natočil Daniel Radcliffe televizní film Krejčí z Panamy, v němž si hlavní roli zahrál Pierce Brosnan. Téhož roku vznikl první díl série o Harry Potterovi, Harry Potter a Kámen mudrců. Tento fantazy snímek, který lámal rekordy v návštěvnosti, si získal diváky po celém světě a Daniel Radcliffe se stal světovou hvězdou filmové scény.
  • Následující rok bylo natočeno pokračování série o Harry Potterovi s názvem Harry Potter a Tajemná komnata, v roce 2004 diváci mohli shlédnout třetí díl o kouzelnickém učni s názvem Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. V roce 2005 byl do kin uveden další díl Harryho Pottera s podtitulem Ohnivý pohár a v roce 2007 pátý díl s názvem Harry Potter a Fénixův řád. V roce 2008 přijde do kin šestý díl o kouzelnickém učni, tentokrát pod názvem Harry Potter a Princ dvojí krve. Poslední díl, Harry Potter a Relikvie smrti, by se do kin měl dostal v roce 2010.
  • Během úspěšné série o Harry Potterovi si Daniel stihl odskočit natočit film December boys (2007).
  • Daniel Radcliffe navštěvoval Sussex House School, která je určena jen pro chlapce. Od roku 2006 začal úspěšně studovat na City of London School, současně však požádal o přerušení na akademický rok 2006/2007.
  • Mezi jeho koníčky patří hra na baskytaru a je také fanouškem punk rockové muziky. Daniel Radcliffe má širokou škálu oblíbených kapel, od Sex Pistols až po Hope of teh States. Kromě hudby má Daniel Radcliffe rád fotbal, fandí klubu Fulhalm Football Club.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama