HP a Fénixův řád → Hledá se Dolores Umbridgeová

24. února 2008 v 17:24 | Hermione |  Film → Harry Potter a Fénixův řád
"Profesorce Umbridgeová jde o moc a udržení řádu," říká producent David Heyman. "Nic co se do jejího takřka fašistického náhledu na svět nehodí, nemá právo na existenci. Podle jejího názoru nejde o to, aby studenti tříbili názory, ale mají se stát nádobami, do kterých Ministerstvo pouze nalévá svou pravověrnou ideologii."

Rejdy Dolores Umbridegové se však netýkají jen bradavických žáků. V ohrožení je i profesorský sbor a ostatní zaměstnanci, kteří před jejími útoky nejsou o nic bezpečnější. Ani učitelka věštby, Sybill Trelawneyová, nemohla předvídat, že ji Umbridgeová bez milosti odklidí, profesor Kratiknot také není schopen dostát jejích vysokých nároků a dokonce ani profesoři s nejlepším možným renomé, jako jsou Severus Snape a Minerva McGonagallová nemají na "růžového Nejvyššího inkvizitora" žádné páky. Před Umbridgeovou, která neúnavně kumuluje moc, není nikdo bezpečný. Dokonce ani ředitel Albus Brumbál.
"Imeldu její filmová postava úplně pohltila," říká Yates. "Je to velmi talentovaná herečka se skvělým komickým načasováním. Díky ní je Umbridgeová opravdu komplikovaná žena a ne karikatura."
Herečka Imelda Staunton by se mohla knižní podobou zlé Umbridgeové cítit velmi dotčená. "V knize je popisována jako škaredá ropucha, takže kdyby za mnou tvůrci přišli se slovy ´Skvěle se na tu roli hodíš,´ asi bych jim vřele poděkovala,´" směje se herečka. "Jsem však ráda, že mi tu roli nabídli, protože pro každého herce je to doslova výhra v loterii, je úžasné být součástí toho světa... a navíc jsem si v očích svých dvanáctiletých dětí hodně polepšila."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama