HP a Ohnivý pohár → Hledá se Rita Holoubková

22. února 2008 v 19:17 | Hermione |  Film → Harry Potter a Ohnivý pohár
"Rita píše o tom, co lidé chtějí slyšet a nebo o tom, co je přinutí číst," říká mezinárodně uznávaná herečka Miranda Richardson, jejíž role sahá od Hodin, přes Ospalou díru a Enchanted April až po Newellův hit z roku 1985 Tanec s cizincem. "Udělá cokoliv, aby příběh, jehož vyznění si už předem napsala v hlavě, dostala na papír. Čím je nebezpečí na papíře větší, tím je vzrušenější. Myšlenka náhlé smrti či možného zranění je pro ni motorem."

"Rita je sice vypočítavá a drsná, ale má i jisté kouzlo a proto se dostane přesně tam, kam potřebuje," osvětluje Newell. "Miranda je velmi nadaná herečka. Má skvělý smysl pro komické načasování a zároveň je schopna zahrát persónu, která je skutečnou hrozbou." Holoubková zasáhne i do osobního života Hermiony. "Je absolutně příšerná!" křičí Emma Watson. "Rita má na Hermionu od začátku spadeno. Upozorňuje Hermionu na všechny tajnosti, které o sobě před světem skrývá - jako například to, že je knihomol a šprt a přesně tak to dělala profesorka Trelawneyová ve třetím filmu. Není tedy žádným překvapením, že novinářčino výstřední oblečení je přesně takové, jaká je i uvnitř.
"Rita cítí, že je její povinností, aby byla pro každou příležitost náležitě oblečená, a také říci pravdu, tak jak ji vidí ona svému čtenářstvu," říká Richardson. "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama